۶ حقه ساده برای داشتن خانه راحت

حقه اول : اتاق غذا خوری راحت داشته باشید
به نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی داشتن نیمکت های مبلی شکل در اتاق غذاخوری هم شیک تر و مدرن تر است و هم فضای نشستن در این اتاق را راحت تر می‌کند.می‌توانید نیمکت های مبلی خود را به وسیله ی کوسن های راحت بپوشانید یا اینکه اگر مبل راحت بلااستفاده ای در یکی دیگر از اتاق هایتان دارید آن را به اتاق غذاخوری آورده و بعنوان صندلی میز غذاخوریتان استفاده کنید.

 


حقه دوم: پاهای خود را روی یک جلو مبلی کوتاه قرار داده و لم دهید.
بالا قرار دادن پاها همانند دراز کشیدن در تخت خواب است برای این کار می‌توانید از پشتی های قدیم یا صندلی های کوتاه با رویه های سنتی استفاده کنید .

 


حقه سوم : متکاهای خود را درست انتخاب کنید.
وقتی شما پدر یا مادر می‌شوید قطعا بیشتر باید حواستان به خودتان جمع باشد. طراحان دکوراسیون عقیده دارند که در این شرایط حتما خودتان و همسرتان باید بزرگترین اتاق منزل را برای خود انتخاب کنید و فضای نشیمن راحت و دنجی در اتاق خوابتان برای خودتان ایجاد نمایید. برای هرچه راحت تر و دنج تر کردن اتاق خود می‌توانید از متکاهای خیلی راحت روی تخت خواب هم استفاده کنید.

 


حقه چهارم: پتوهای راحتی را جایی در دسترس قرار دهید.
اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که همیشه احساس سرما دارید و دوست دارید رواندازی گرم را دور خود بپیچید طراحان دکوراسیون به شما توصیه می‌کنند تا پتوهای را حتی را در جاهای مختلف منزلتان که به راحتی قابل دسترسی هستند قرار دهید با این کار خانه شما بخصوص در اتاق نشیمن راحت تر و قابل استفاده تر خواهد بود.

 


حقه پنجم: از نورهای نرم و تعدیل شده استفاده نمایید. 
شما به راحتی خواهید توانست تا آسایش و را حتی خود را به وسیله نورپردازی منزلتان بدست آورید. می‌توانید از کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره و یا پرده در قسمت هایی از منزلتان که نور زیادی دارد استفاده کنید و نور را درآن فضاها تعدیل نمائید.

 


حقه ششم: از رو تختی های کتان استفاده کنید.
خیلی از افراد از رو تختی های کتان برای پوشاندن تخت خواب خود استفاده نمی‌کنند و هنگامی که دلیل این کار را جویا می‌شوید به شما می‌گویند که روتختی های کتان به شکل مناسب روی تخت قرار نگرفته و چروک بر میدارند این نکته صحیح است ولی طراحان دکوراسیون عقیده دارند که برای اتاق خواب به عنوان اتاقی از منزل که باید بیشترین راحتی را در خود داشته باشد حتما ازروتختی های کتان استفاده نمائید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما