رازهای دکوراسیون از زبان برترین طراحان دکوراسیون جهان - بخش سوم

1) حتما از پرده در منزل خود استفاده کنید. پرده ها باعث می شوند اتاق تمام شده تلقی گردد. به پرده همانند رژ لب در تکمیل آرایش نگاه کنید. بدون آویزان کردن پرده دکوراسیون منزل شما ناقص خواهد بود.
2) تصور تعداد زیادی از طراحان دکوراسیون به این گونه است که کابینت های هوایی هیچ فایده ای ندارند. و حتی مانع استفاده صحیح و آسان از آشپزخانه نیز می شوند. در نتیجه توصیه قاطع این دسته از طراحان دکوراسیون این است که بجای کابینت از طبقه های بدون در و باز استفاده کنید. با این کار دو هدف را دنبال خواهید کرد، هم به راحتی به وسایلتان دسترسی خواهید داشت و هم می توانید از کانتر زیر این قفسه ها بهتر برای تهیه و آماده سازی غذا استفاده کنید.

 

 


3)برای اینکه به اتاقتان حس هنری بیشتری بدهید، دور تا دور سقف در بالاترین نقطه دیواربخصوص در گوشه ها خطی به عرض 4 تا 5/4 سانتی متر رسم کنید. این کار هم خیلی کم هزینه است و هم در ظاهر اتاق شما بیشتر تاثیر خواهد داشت.
4) عمق دراورها، میزها و دیگر وسایل منزل خود را قبل از خرید فرش به دقت اندازه بگیرید. فرش شما قبل از رسیدن به این وسایل باید تمام شده باشد ( فرش را زیر پایه این وسایل
قرار ندهید).
5) از کاغذ های دیواری کتان در رنگ های سفید یا زرد روشن در اتاق خواب استفاده کنید. این نوع کاغذ دیواری ها به اتاق شما نرمی خاصی خواهند بخشید. این نرمی هیچ گاه از طریق رنگ بدست نخواهد آمد.
6) هزینه ای که می خواهید انجام دهید را برای خرید آباژور هزینه کنید نه برای خرید لامپ. میتوانید یک لامپ بسیار ساده بخرید و با یک کلاهک آباژور آن را بسیار زیبا کنید برای این کار از هر وسیله ای می توانید استفاده کنید. این وسایل می توانند شامل جعبه های کادویی ، تکه های پارچه ابریشمی و ... باشند.
7) اگر در اتاق غذا خوری از فرش استفاده می کنید حتما در ذهن داشته باشید که فرش باید حداقل 8 سانتی متر از لبه های میز غذا خوری بیرون بیاید. صندلی های میز غذا خوری بطور کامل باید روی فرش قرار بگیرند نه اینکه 2 پایه آنها روی فرش قرار داشته باشد و 2 پایه دیگر روی فرش قرار نداشته باشد.

 


8) معمول ترین اندازه برای میز وسط مبلی بین 45 تا 48 سانتی متر است. اما به یاد داشته باشید که اگر میز وسط مبلی شما ارتفاعی در حدود 60 تا 62 سانتی متر داشته باشد خیلی راحت تر می توان در حالت نشسته , چای یا نوشیدنی را روی آن قرار داد.
9) قرار دادن یک مجسمه کوچک آبستره راهی بسیار ساده برای مدرن کردن یک اتاق سنتی است.
10) وقتی که قرار است در منزل از کتابخانه استفاده کنید فقط در آن کتاب قرار دهید. هیچ چیز مانند طبقات با مقدار زیادی خرده ریز متفرقه منزل شما را شلخته نشان نمی دهد.
11) وقی از سایه بان یا پرده استفاده می کنید حتما آنها را تا سقف ادامه دهید. این کار باعث می شود تا اتاق شما بلندتر به نظر بیاید.
12)ارتفاع معمول یک دیوار کوب در حمام 5/167 سانتی متر از جایی است که زمین تمام شده است و دقیقا در وسط روشویی حمام است.

 


13) وقتی که قابلیت تنظیم کردن نور بوسیله دیمر را ندارید از لامپ های 15 وات برای شبیه سازی نور شمع استفاده کنید. نتیجه غیر قابل باورخواهد بود.
14) اگر بودجه خرید یک کلکسیون هنری را ندارید لااقل یک قسمت از کاغذ دیواری را به زیبایی ببرید و آن را روی دیوار نصب کنید.
15) به هیچ عنوان گچ بری های خانه تان را سفید نکنید. شما می‌توانید هر رنگی که خواستید را انتخاب کنید فقط دقت کنید این رنگ سفید نباشد.
16) پریز برق را 28 سانتی متر بالاتر و در پشت کنسول نصب کنید این کار به شما اجازه می دهد که هر تعداد لامپ خواستید بدون بهم ریختن وسایل میز روی آن قرار دهید.
17) پا تختی ها باید در حدود 90 سانتی متر ارتفاع داشته باشند. از میز های بلند استفاده کنید و هیچ هراسی نداشته باشید.
18) متکاهایی که گوشه های پهن و مستطیل شکل دارند بسیار لوکس تر هستند و قطعا نسب به متکاهایی که لبه های تیز دارند زیباتر جلوه می کنند. نوع اول متکاها بسیار مبل ها را ظریف تر و سبک تر نشان می دهند.

 


19) از غلطک های مخصوص رنگ آمیزی نمی توانید برای رنگ های بسیار بسیار براق استفاده کنید. در این صورت شما در نهایت رنگ پوسته پوسته و رگه دار با ته ما یه های نارنجی خواهید داشت که اصلا مطلوب نیست.
20)در زمان های قدیم , خانم ها عادت داشتند که کفش و کیف دستی شان را با هم ست کنند و پارچه رو بالشتی ها را با وسایل اتاقشان یکسان انتخاب کنند. اما نکته اینجاست که اگر همه وسایل اتاقتان دقیقا از یک الگو پیروی نمی کنند پس اصلا به فکر استفاده از یک طرح و یا یک الگو نباشید. هیچ چز مانند رو بالشتی هایی که با هم 2 تا 2 تا ست شده اند
قدیمی و خارج از مد نیست.از کوسن ها به تعداد فرد استفاده کنید 5,3 ,1 و یا اینکه کلا از یک کوسن بزرگ به شکل کلید برای روی تخت یا روی مبل راحتی استفاده کنید.
21) حتما لازم نیست که صندلی های اتاق غذا خوری خیلی راحت باشند. راحتی زیاد این صندلی ها باعث می‌شود که افراد به مکالمه توجه نکنند و با حالت های غیر ارگونومیکی روی
صندلی ها بنشینند. اما اگر صندلی ها اندکی غیر راحت باشند برای صرف غذا بهتر است.
22) میز های مستطیلی در صورتی که 91 سانتی متر پهنا داشته باشند بسیار مطلوب و مناسب هستند.
23) از نورهای استوانه ای بالای سرتنها در فضاهایی که کاری انجام می شود مثل حمام یا اتاق شستشو استفاده کنید. این نورها بسیار خشن و اذیت کننده هستند و هیچ بعد و عمقی به فضا نمی بخشد.
24) اگر از یک نوع پارچه در یک بخش از خانه استفاده کردید هیچ وقت همان پارچه را در بخش دیگر منزل بکار نبرید. پارچه ها را در اتاق های مختلف با هم ست نکنید.
25) هیچ وقت یک میز گرد را در یک اتاق کم عرض مستطیلی شکل قرار ندهید و بالعکس, هیچ گاه یک میز مستطیل شکل را در اتاق مربع قرار ندهید.

 


26) استفاده از یک فرش پرز بلند ساده در رنگ خنثی یا طوسی بهترین راه برای تمیز و شیک نشان دادن یک اتاق است.
27) فرش، هرچه بزرگتر باشد بهتر است. فرش کوچک و جمع و جور در اتاق نشیمن به شدت فضای شما را کوچک نشان خواهد داد. فرشی را انتخاب کنید که پس از پهن کردن آن تنها 30 سانتی متر از سرامیک و یا سنگ کف را ببینید.
28) آیا این سوال برای شما هم پیش آمده است که کجا قاب عکستان را آویزان کنید؟ 160 سانتی متر بالاتر از سطح زمین و درست در وسط دیوار بهترین جا برای نصب کردن قاب عکس است و دید بسیار مناسبی از هر گوشه منزل خواهد داشت.
29) وقتی که مجموعه ای از قاب عکس ها را روی دیوار نصب می کنید حتما توجه داشته باشید که بین این قاب ها 5 تا 5/5 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد که قاب عکس ها را به بهترین شکل نشان دهد. حداقل 23 سانتی متر بین قاب عکس ها و قسمت بالایی مبل یا صندلی ها فاصله قرار دهید.

 


30) چشم ها را با اندازه های متفاوت شگفت زده کنید. از یک لامپ بزرگ با یک کلاهک بزرگتر با یک وسیله بزرگ و چشم گیر در اتاق استفاده کنید تا چشم ها به آن سمت کشیده شوند.

مطالب مرتبط

نظر شما