رازهای دکوراسیون از زبان برترین طراحان دکوراسیون جهان - بخش دوم


1) به هیچ وجه از حریر های رنگی در خانه استفاده نکنید. بخصوص از حریر هایی به رنگ سبز نخودی به شدت پرهیز کنید.
2) جریان هوا در بخشی از خانه تان را بصورت معلق در بیاورید، تا خانه تان از حالت تخت و بی حس و حال خارج شود. به اینکار به عنوان شانسی دوباره برای نشان دادن فضاهای انتهایی و یا کناره های دیوار منزلتان نگاه کنید.
3)بهترین و ایده آل ترین ارتفاع برای نصب کردن تلویزیونتان به دیوار ، هم سطح دید چشمانتان وقتی که نشسته اید و تلویزیون نگاه می کنید،بهترین فاصله از تلویزیون برای نشستن یک و نیم برابر سایز تلویزیون شماست.

 


4) بهترین فاصله بین آیینه و قاب در چهارچوب بالای شومینه 18 سانتی متر است.

 


5) وقتی از اثر هنری استفاده می‌کنید که به حصیر نیاز دارد از حصیری استفاده کنید که 8 لایه داشته باشد هر چقدر قطر این لایه ها بیشتر باشد انگار به اهمیت موضوع یا اثر هنری افزوده می شود.
6)بهتر است در منزلتان از پرده هایی استفاده کنید که سفید رنگ یا شیری رنگ باشند. این پارچه ها هم در تابستان جلوی نور و گرما را می‌گیرند و هم باعث می‌شوند کسی به درون منزل شما دید نداشته باشد.

 


7) بهتر است کلید و پریزهای برق در ارتفاع 90 سانتی متری از سطح زمین نصب شوند. این ارتفاع به این دلیل مناسب است که اگر شما بخواهید اثر هنری یا قاب عکسی را به دیوار نصب کنید، کلید و پریزها مزاحمتی برای شما ایجاد نمی‌کنند. بهتر است کلید و پریزها را 4 تا 5 سانتی متر با فاصله از قاب در جاسازی کنید.
8) قبل از اینکه مجبور شوید کف منزلتان را با شویند های قوی لکه گیری کنید، کف را تمیز کنید تا اثر رگه رگه ای روی کف منزل شما بجای نماند. تمیز کردن اولیه باعث می شود تا لکه ها در پروسه لکه زدایی با سرعت و راحتی بیشتری پاک شوند.
9) بیشتر از 6 عدد متکا روی تخت قرار ندهید. اگر تختخواب شما پر از متکاهای کوچک و ریز باشد آنگاه هنگامی که خسته هستید و می‌خواهید به تخت بروید وسایل زیادی را باید روی زمین پرتاب کنید.

 


10) هیچ وقت سقف منزلتان را سفید محض نکنید زیرا همه رنگ های سفید اندکی رنگ خاکستری در خودشان دارند که همین موضوع باعث می شود اتاق شما مرده به نظر بیاید. سقف خود را با رگه هایی از رنگ کرم رنگ آمیزی کنید.
11) تخت خواب شما ماکزیمم باید 60 سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد نه بیشتر.
12) می توانید از مخمل برای رویه مبلمان و صندلی هایتان استفاده کنید زیرا مخمل بسیار بسیار راحت است اما حتما از مخمل های کم حجم استفاده کنید زیرا اگر از مخمل های ضخیم استفاده کنید آنگاه جای نشستن افراد روی آن سایه خواهد انداخت و ظاهر خوبی نخواهد داشت.

 


13) اگر لبه های فرشتان را با لایه های چرم بپوشانید اتاق شما گران قیمت تر به نظر خواهد رسید.

 


14) روزهایی که افراد از تخت خواب های تکنفره کوچک استفاده کنند به سر رسیده است. اگر لازم است حتما 2 تخت در اتاقتان داشته باشید به سراغ تخت های کامل بروید. این تخت ها با عرض 120 تنها 40 سانتی متر از تخت خواب های قدیمی عریض تر هستند. اما بسیار بسیار راحت تر هستند.
15) ارتفاع لوستر اتاق غذا خوری از سطح زمین باید در حدود 150 تا 170 سانتی متری نصب باشد.

 


16)همیشه به اینکه در اتاقتان چطور به چشم خواهید آمد فکر کنید و سپس رنگ اتاقتان را انتخاب کنید مثلا اگر چشمان آبی دارید مطمئنا استفاده از رنگ بنفش یا انواع مختلف رنگ آبی در منزل باعث خواهد شدتا شما بسیار بسیار بیشتر به چشم بیایید.
17)حداقل 40 سانتی متر فاصله بین میز جلو مبلی و مبل ها فاصله قرار دهید.
18)وقتی که در حال دوختن روبالشتی برای متکاهایتان هستید حتما توجه داشته باشید که روبالشتی 5 سانتی متر بزرگتر از اندازه های بالشتتان باشد تا متکا به خوبی در آن جا شود.
19) همیشه پرده هایتان را از همان جنسی انتخاب کنید که رویه سایر وسایل و لوازمتان را انتخاب کرده اید. این کار باعث می شودتا خانهشما یکدست جلوه نماید.
20)بهتر است که در هنگام انتخاب پرده، پرده ای انتخاب کنید که 2 برابر اندازه پنجره تان باشد ( چین پرده خیلی زیاد نباشد تا پردهشیک به نظر برسد) و تنها 2 و نیم سانتی متر بلندی آن روی زمین باشد. پرده هایی که چین آنها کم است و بلند هستند در زیبایی دکوراسیون خانه بسیار بسیار موثر هستند.
21) اگر نگران لکه و کثیفی در منزلتان هستید، در خارج از درب ورودی پادری شیک و جدید قرار دهید کم هم نرم و لوکس هستند و هم اینکه اصلا قیمت آنها از روی ظاهرشان مشخص نیست.
22) هیچ وقت آیینه را بین دو پنجره نصب نکنید. فضای خالی که آیینه ایجاد خواهد کردشما را از توجه به منظره بیرون منحرف خواهد کرد. هیچ گاه در همه اتاق های خانه تان از آیینه استفاده نکنید. آیینه یک اثر هنری نیست. خانه به آثار هنری احتیاج دارد.

 


23) عرض نیمکتی که در انتهای تخت خواب به کار می رود. نبایدکمتر از 5 سانتی متر از عرض فرش اتاق خواب کمتر باشد.

 


24) حس و حال همه چیز است. کسی را سراغ دارید که دلش بخواهد در نور زیاد غذا صرف کند؟ از لامپ 60 وات برای اتاق غذا خوری و 75 تا 100 وات برای اتاق نشیمن استفاده کنید. خیلی خوب است که برای تنظیم نور از Dimmer ( تنظیم کننده نور) استفاده کنید. اگر این امکان را ندارید از نورهای متفاوت از 40 تا 100 وات در فضا استفاده کنید تا بتوانید بسته به موقعیت نورتان را تنظیم کنید. حمام شما هم به نور بالای سر و هم به نور کنار نیاز دارد. برای نور بالای سر از لامپ 75 وات استفاده کنید و برای لامپ کناری از لامپ 60 وات. بهترین نور برای حمام و سرویس بهداشتی نور هم سطح چشم است نه بالای سر، زیرا نور بالای سر موجب ایجاد سایه می شود. بهترین نور نور تعدیل شده ای است که حباب سفید یا کرم رنگ داشته باشد.
25)برای اینکه نورهای موجود در منزلتان موجبات خوشحالی شما را فراهم نماید از حباب صورتی کم رنگ برای لامپ هایتان استفاده کنید.
26) یک فضای بسیار بسیار کوچک در منزلتان را با یک رنگ تیره رنگ آمیزی کنید. این ریسک را بپذیرید و این کار را انجام دهید. با این کار فضای شما بسیار جذاب تر به نظر خواهد رسید.
27) می توانید از یک میز آنتیک به عنوان جزیره در آشپزخانه تان استفاده کنید. این کار به فضای شما شخصیت خواهد بخشید.

 


28) وقتی که دیوار هایتان را رنگ می کنید از آنچه با آن احساس راحتی می کنید چند درجه اتاق را تیره تر کنید وقتی رنگ آمیزی تمام شد اگر نخواستید می توانید لایه ای رنگ طوسی روی آن قرار دهید. این کار همیشه جواب می دهد.

مطالب مرتبط

نظر شما