یازده ایده خلاقانه برای نگهداری گل و گیاه در منزل

با فرا رسیدن فصل سرما نگهداری از گل و گیاه در منزل کار مشکلی است ولی این کار به هیچ وجه غیر ممکن نیست . با این ایده های جدید می توانید به گیاهان خود وعده یک پاییز و زمستان دلپذیر را بدهید.

 


1) ساخت گلدان با لوله PVC
نکته کلیدی برای نگهداری گل و گیاه در کل طول سال یک موضوع ساده است . نور. ولی اگر تنها یک پنجره کوچک دارید که باید همه گلدانهارا پشت آن جاسازی کنید راه حل استفاده از یک لوله PVC چهار اینچی است. تبدیل یک لوله خالی به گلدان کار مشکلی نیست.

 


2) باغ شیشه ای
یک راه دیگر برای نگهداری از گلدانها در پشت پنجره قرار دادن آنها در ظروف شیشه ای کوچک و آویزان کردن آنها پشت پنجره است.

 


3) قفسه دیواری برای گلدانها
چه کسی گفته است که داشتن گل و گیاه نیاز به یک باغ بزرگ یا گلخانه دارد . همانطور که در تصویر می بینید در این ایده در فواصل بین دو قفسه کتاب تعدادی میله جای گذاری شده است و گلدانها با یک نخ و قلاب به این لوله ها آویزان شده اند.

 


4) دیوار زنده خود ساز
این هم یک ایده فوق العاده دیگر برای اینکه یک دیوار زنده داشته باشد. در این دیوار زنده می توانید، سبزی ، گلدان یا کاکتوس بکارید.

 


5) ساخت گلدان با گیره لباس
این هم یک ایده خلاقانه دیگر که می‌بینید چقدر زیبا از تعدادی گیره لباس برای ساخت گلدان استفاده شده است. چنین ایده هایی بخصوص در مورد گیاهانی که با گلدانهای سست مشکلی ندارند مثل رزماری و شوید توصیه می شود.

 

 

6) استفاده از شیشه های قدیمی
خیلی وقتها ظروف از مد افتاده ای مثل اینها را با تغییر کاربری می توان به یک گلدان زیبا تبدیل کرد.

 


7) ساخت گلدان با قوطی کنسرو خالی
اگر هیچکدام از این وسایل را دم دست ندارید ، ساده ترین راه استفاده از یک قوطی رب خالی است. می توانید روی این کنسرو هارا با کاغذ کادو یا کاغذ دیواری بپوشانید.

 


8) مودهای مینیمالیستی
اگر خانه شما بیشتر متاثر از سبک معماری mid-century ( یک سبک در معماری ، گرافیک و طراحی صنعتی می باشد که اشاره به سبک رایج معماری سال های 1933 تا 1965 در آمریکا می باشد.) می باشد می توانید از این ترکیب ساده و چوبی برایآویزان کردن گلدانهای خود استفاده کنید.

 


9) گلدانهایی با آبیاری خودکار
همانطور که مشاهده می کنید با استفاده از دو شیشه نوشابه و دو عدد ظرف به عنوان منبع آب گیاهان شما نه تنها زنده ، بلکه کاملا سرحال باقی می مانند.

 


10) باغهای معلق
اگر یک پنجره رو به آفتاب دارید ولی لبه ای برای قرار دادن گلدان ندارید این روش هم می تواند یک راه حل باشد. برای ایجاد این باغ معلق از چند قوطی خالی قهوه استفاده شده است. البته این کار یک روش موقت است و نمی توان گیاه را طولانی مدت در این وضعیت قرار داد.

 


11) جای گلدانی با استفاده از جای لیوانی IKEA
برای درست کردن این گلدان زیبا به چند عدد لیوان و یک جام IKEA احتیاج دارید. اگر می خواهید زیر لیوانها محفوظ باشد می توانید یک پوشش گچی به زیر این لیوان ها اضافه کنید. اگر وقت و حوصله زیادی ندارید این طرح یکی از ساده ترین روش ها برای نگهداری از گیاهان در منزل است.

مطالب مرتبط

نظر شما