پر طرفدار ترین ایده های آشپزخانه از دید کاربران اینترنت

آشپزخانه شاید شلوغ ترین مکان منزل از نظر تعداد ابزار و وسایل موجود در آن باشد. همچنین پخت و پز و شست و شوی ظروف و گاهی صرف غذا هم در همین قسمت از خانه انجام می گیرد. از این رو مرتب کردن این قسمت از خانه گاهی اوقات واقعا کار دشواری است و نیاز به ایده های تازه ای برای هر آشپزخانه دارد.
ممکن است که لزوما ایده هایی که در ذیل مطرح می شود، راه حل مطلوب آشپزخانه شما نباشد. ولی به هر حال می توانید این ایده ها را به ذهن بسپارید و برای تغییرات آتی از آنها استفاده کنید. هر یک از این ایده‌ها که در شبکه های اجتماعی اختصاصی دکوراسیون به اشتراک گذاشته شده بیش از صد هزار لایک وذخیره داشته و نشان دهنده محبوبیت آنها بین خانم‌های خانه‌دار است.

 


1- حیات خلوت باز سازی شده
مزیت استفاده از این فضا این است که همه چیز در آن واحد جلوی چشم شما می آید و برای پیدا کردن وسایل کمترین مشکل را خواهید داشت. از طرفی با این کار به خوبی می‌دانید چه چیزی در قفسه‌های شما هست و در خرید های هفتگی چیزهای تکراری نمی خرید. این عکس بیش از 223000 بار توسط کاربران ذخیره شده است.

 


2-کشویی با کاربرد خاص
استفاده هوشمندانه از فضای کشوهای آشپزخانه می تواند راه حل خیلی خوبی برای مرتب کردن لوازم آشپزی خانم خانه دار باشد و به همین دلیل است که بیش از 130000 بار توسط کاربران ذخیره شده است. ساختن این کشو کار خیلی پیچیده ای نیست و اگر کمی با اصول نجاری آشنا باشید با چند تا ظرف استیل و چند تکه چوب MDFمی‌توانید این کشوی کاربردی را خودتان هم ایجاد کنید.

 


3-کشوهای گوشه
همیشه گوشه های کابینت بدین شکل را فضای مرده در نظر می گیرند، چون دسترسی به آن‌ها مشکل است. ولی با این ایده خلاقانه که ایجاد کشوهای با نمای نیم لوزی هم استفاده بهینه از یک فضای مرده شده است و هم زیبایی خاصی به کنج آشپزخانه می‌دهد. این تصویر حدود130000بار توسط کاربران ذخیره شده است.

 


4-کشوی مخصوص سینی های شیرینی پزی
این کشو با اضافه کردن چند ورق بصورت دیواره داخل دراور را تقسیم بندی کرده است و شما می توانید خیلی از وسایل با ابعاد بزرگ مثل سینی ها و دیس ها را به راحتی داخل آن قرار دهید. (120 هزار ذخیره داشته است)

 


5-کشوی زیر سینک
این طرح خلاقانه برای مرتب کردن و سهولت دسترسی به مواد شوینده ی زیر سینک ایده ی بسیار مناسبی است و به همین دلیل عجیب نیست که این ایده مورد توجه حدود 110000نفر قرار گرفته است. مثل نمونه‌های قبلی اگر اندکی با اصول نجاری آشنایی داشته باشید با خرید یک ریل ساچمه ای سه تکه و چند تکه ورق MDFمی‌توانید خودتان هم این کشوی کاربردی را زیر سینک آشپزخانه ایجاد کنید.

 


6-کشوی مخصوص سطل زباله
سادگی و خلاقیت موجود در این ایده بیش از 110000نفر را وادار به ذخیره ی این عکس کرده است. با این کار هم یک جزء غیر جذاب از آشپزخانه خود یعنی سطل زباله را به خوبی مخفی کرده‌اید و هم قسمتی از فضای آشپزخانه را از دست نداده اید. سمت چپ کشو هم محل قرار دادن کیسه زباله و خوشبو کننده هوا می باشد.

 


7-کابینت با عمق زیاد که مثل یک گنجه تمام عیار عمل می کند
این کابینت با عمق زیاد و طبقه های استیل گردان یک فضای فوق العاده مفید وکاربردی را در آشپزخانه فراهم می کند. برای استفاده حداکثری از فضا پشت دربهای این کابینت هم قفسه های استیل سوار شده تا به بهترین شکل از فضا استفاده شود.(هفتاد هزار کاربر این طرح را پسندیده اند)

 


8-کنجی با درب تاشو
استفاده از این فضای کوچک برای جا دادن وسایلی مثل توستر، مخلوط کن و آسیاب برقی به خودی خود ایده جالبی است ولی آنچه این ایده را جالب تر کرده استفاده از یک درب دو لنگه تاشو است که در وسط آن از یک لولای معمولی پروانه ای استفاده شده است. این درب دو لنگه وقتی بسته شود، هارمونی آشپزخانه را حفظ می کند و وقتی مثل این حالت باز می شود کمترین درگیری را با فضای روی کانتر دارد.(58000 بار دانلود شده است)

 


9-کابینت متحرک
یک ایده فوق العاده برای آشپزخانه های کوچک که بیش از چهل هزار بار مورد علاقه بازدیدکنندگان قرار گرفته است. صفحه‌ی چوبی این کابینت متحرک از چوب طبیعی ساخته شده است و هم به عنوان یک کانتر اضافی و هم به عنوان یک تخته آشپزخانه متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

 


10-کشوی مخصوص ادویه
این طرح ساده بسیار مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است. با قرار دادن ادویه در یک دراور خاص به همه ی آنها دسترسی خواهید داشت و هم فضای روی کانتر خلوت تر می شود.

 


11-کشوی مخصوص ظرف
برای ساخت این دراور ها از ریل های جدیدی که کف کشو قرار می گیرند استفاده می‌شود. بدین ترتیب شما به راحتی می توانید بدون نیاز به خم شدن به راحتی به تعداد زیادی از ظروف خود دسترسی داشته باشید. استوانه‌های چوبی که داخل این کشوها به کار رفته قابل جابجایی بوده و برای جلوگیری از حرکت ظروف داخل کشوها تعبیه می‌شوند. ظرفیت تحمل بار این کشوها حدود 40 تا 50 کیلوگرم است.

 


12-شلف های استیل
چند طبقه ی کوچک بدون درب و چارچوب هم به نفع جیب شماست و هم به زیبایی آشپزخانه کمک می‌کند. در این عکس از قفسه‌های آماده ضد لک استیل استفاده شده است که شما می توانید با توجه به مشخصات آشپزخانه خود این طبقات را از جنس استیل، چوب یا شیشه سفارش دهید.

 


13-میز تحریر در آشپزخانه
شاید قرار دادن میز تحریر و کتابخانه کنار کابینت آشپزخانه ایده عجیبی به نظر برسد. ولی در عوض کلی کاغذ هایی که بطور روزمره با آن سروکار دارید و قبوض مختلف را می توانید اینجا ساماندهی کنید. این میز تحریر کوچک هم می تواند هم برای مطالعه ی خانم خانه هنگام پخت و پز و هم برای بچه ها مورد استفاده قرار گیرد.

 


14-قفسه‌های کشویی
قرار دادن قفسه‌های کشویی در این کابینت دسترسی به ماهیتابه‌ها و قابلمه‌ها را آسانتر کرده است. درب این کشو به یک میکرو سوئیچ کوچک وصل است که همزمان با باز شدن درب،چراغ های داخل کابینت را روشن می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر شما