ساختن میز با استفاده از لاستیک و طناب

ساخت یک میز با لاستیک‌های غیر قابل استفاده و طناب کنفی
تقریبا هر سال بعد از فصل زمستان که ما لاستیک‌های ماشین را تعویض می‌کنیم، از این لاستیک‌های زمستانی می‌توانیم به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. ما بهترین ایده را برای شما در نظر گرفتیم که می‌تواند زیبا و کارآمد باشد. در این ساخت ما از یک طناب کنفی استفاده می‌کنیم که کار ما را زیباتر جلوه می‌دهد.

مواد مورد نیاز
1- تایر
2- دو ورقه MDF دایره شکل به اندازه 55 سانتی‌متر و قطر 6 میلی‌متر
3- 6 عدد پیچ
4- مته
5- 6 تیوپ چسب حرارتی تفنگی
7- 5 مترطناب با ضخامت 10 میلی‌متر
8- مقداری پارچه
9- قیچی
10- ماده سیلر(علاوه بر خاصیت چسبندگی وظیفه آن یکپارچه کردن سطح می‌باشد)

قبل از اینکه کارمان را شروع کنیم باید لاستیک‌ها کاملا تمیز شوند. در صورتیکه خیلی کثیف باشند باید آنها را شسته و پس از آن با یک پارچه خشک شوند. سپس بروی یکی ازMDFها سه نقطه را در نظر گرفته که فاصله‌های آنها به هم نزدیک نباشند بعد آنها را سوراخ می‌کنیم. سوراخ‌ها باید بروی لبه ایجاد شوند و آنها باید کاملا عمیق باشند تا بتوانند در لاستیک‌ها نفوذ پیدا کنند.

بر اساس نوع پیچی که انتخاب کردید پیچ‌ گوشتی آن را هم نیز تهیه کنید سپس بروی لاستیک این پیچ‌ها را خیلی محکم ثابت کنید. همین کار را بروی طرف دیگر انجام دهید.

1) در این محله کار باید به صورت سریع انجام گیرد. از مرکز دایره شروع کنید تا بتوانید یک نتیجه خوب بدست آورید. با چسب حرارتی روی تخته را کاملا به چسب آغشته می‌کنیم برای اینکه در آخر کار محکمی داشته باشیم. 

2) سر طناب را محکم بچسبانید قبل ازهر دور طناب ( که باید به شکل حلزون باشد) باید تخته زیرین کاملا به چسب آغشته شده باشد بعد از آن طناب‌ها را باید خیلی محکم چسباند.

3) بعد از اینکه کار پوشش دادن تخته با طناب پایان یافت عینا همین کار را با طرف دیگر لاستیک و تخته بروی آن انجام دهید. باید به این نکته دقت داشته باشید که لبه‌ها کاملا پوشیده شوند.

4) برای شروع چسباندن طناب به طرف دیگر لاستیک، باید از لبه‌ها به طرف مرکز دایره بچسبانید.

5) بعد از آنکه کل لاستیک را با طناب پوشاندیم، طناب را می‌بریم. نباید انتهای طناب بریده شده به لاستیک چسبانده شود این مرحله می‌تواند برای کار ما بسیار مهم باشد.

6) بعد از آن باید تمام سطوح را با ماده سیلر و قلم‌مو پوشش دهیم و یک ساعت صبر کرده دوباره لایه‌ای دیگر سیلر را بر این سطح اضافه کنیم. این پوشش سیلر بعد از یک روز قابل لمس است ولی دوهفته برای خشک شدن کامل زمان نیاز دارد.

چه فکری راجع به این ایده دارید؟
می‌توانید به راحتی آن را در منزل انجام داده و در نتیجه یک میز بسیار زیبا برای خود بسازید.

مطالب مرتبط

نظر شما